Aktualności

Przeniesienie do kanału informacyjnego RSS ministerstwa

Podpisano z CPPC Porozumienie o dofinansowanie na realizację projektu „E-Zamówienia – Elektroniczne Zamówienia Publiczne”

16 sierpnia 2017 | administracja, e-administracja, wykorzystanie informacji i zasobów
11 sierpnia 2017 r. Centrum Projektów Polska Cyfrowa oraz Ministerstwo Cyfryzacji działające w partnerstwie z Urzędem Zamówień Publicznych podpisały Porozumienie o dofinansowanie projektu „E-zamówienia – elektroniczne zamówienia publiczne” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych”.

Opłaty za zajęcie pasa drogowego w inwestycjach telekomunikacyjnych

04 sierpnia 2017 | sieci szerokopasmowe, samorządy, telekomunikacja
Jaka jest geneza problemu opłat za zajęcie pasa drogowego dla inwestycji telekomunikacyjnych? Jak te opłaty wpływają na decyzje biznesowe przedsiębiorców telekomunikacyjnych i koszty po stronie abonentów – obywateli? Czy polityka władz samorządowych może ograniczać budowę sieci szerokopasmowych i podłączanie szkół do internetu? Jak kształtują się stawki opłat za zajęcie pasa drogowego w jednostkach samorządu terytorialnego? Tego wszystkiego dowiecie się z naszych publikacji.

Nowa aplikacja pozwalająca na weryfikację adresu i wygenerowanie tzw. adresu uniwersalnego

02 sierpnia 2017 | administracja, rejestry państwowe, e-administracja
Aplikacja została przygotowana przez współpracujące z Ministerstwem Cyfryzacji Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) i jest na wstępnym etapie budowy. Dzięki zgłoszeniom testujących lokalizowane są miejsca wystąpienia błędów w adresach nieruchomości w Polsce, w tym dotyczące niespójności pomiędzy bazami GUS, Poczty Polskiej i GUGIK. 

Publikacja listy białych plam w Polsce

26 lipca 2017 | sieci szerokopasmowe, telekomunikacja
Prezentujemy Państwu listę białych plam NGA w Polsce, która będzie stanowić podstawę prowadzenia kolejnej edycji konsultacji społecznych obszarów białych NGA. Biała plama NGA to punkt adresowy, który nie znajduje się w zasięgu sieci dostępu do internetu umożliwiającej świadczenie usług dostępowych o przepustowości co najmniej 30 Mb/s (a w przypadku lokalizacji placówki oświatowej – o przepustowości co najmniej 100 Mb/s).

Awansowaliśmy w rankingu OECD dotyczącym otwartości danych publicznych!

26 lipca 2017 | rejestry państwowe, prawo w cyfrowym świecie, wolność w internecie, wykorzystanie informacji i zasobów
W najnowszym rankingu OECD Open, Useful, Reusable Government Data (OURDATA INDEX), opublikowanym w raporcie Government at a Glance 2017, Polska zajęła 20 miejsce na 31 badanych państw – biorąc pod uwagę dostęp i otwartość danych oraz rządowe wsparcie dla możliwości ponownego wykorzystywania informacji sektora publicznego. Tym samym awansowaliśmy o 8 miejsc w stosunku do rankingu z 2015 r. Trampoliną tego sukcesu jest aktywność Ministerstwa Cyfryzacji – inicjatora i koordynatora rządowej polityki otwierania danych publicznych.

Strony